"<yoastmark

دهه بیست تا سی زندگی هر انسانی ، مهم ترین ده سال زندگی او بشمار می رود. زیرا در این ده سال اولیه زندگی انسان است که شالوده و بیس تمام سال های آینده اش را پایه گزاری می کند. به عقیده اگثر دانشمندان و خردمندان و فیلسوفان ، انسان اگر بتواند در این دهه از زندگی اش راه هارا به درستی انتخاب کند و آجر ها و پله های موفقیتش را به صورت مستقیم و درست بنا نهد ، این کار تا آخر عمر آن انسان تاثیر گزار خواهد بود و هر کس هم که در این دوران مسیر را اشتباه برود و نا آگاه باشد ، جبران آن غیر ممکن و یا خیلی سخت خواهد بود . از همین رو ما در وبسایت انگیزشی قوی تر شو تصمیم گرفتیم شما را با ۱۳ اشتباه خطرناکی که اکثر انسان ها در سن ۲۰ سالگی انجام میدهد و مانع موفقیتشان می شوند رو با شما به اشتراک بگزاریم. لطفا پس از خواندن این مطلب در قسمت کامنت ها نظر خودرا بنوسید و مارا در ارائه کیفیت بهتر به خودتان بیشتر کمک کنید. با ما همراه باشید :

۱۳ اشتباه خطرناکی که انجام آن در دهه ۲۰ تا ۳۰ زندگی مانع موفقیت شما خواهد بود :

 

۱. طرزفکر اشتباه شمار یک  : اولین مورد ، طرز فکر و نگرش اشتباه راجب مسائل است!
استعدادو تحصیلات، به تنهایی نمی تواند باعث موفقیت شود.استعداد ، هوش بالا و یک مدرک خوب از یک دانشگاه عالی ، چیزهای خوبی هستند که می توانید در زندگی داشته باشید، اما این ها هرگز موفقیت شما را تضمین نخواهند کرد!

من به شما می گویم ، شما اگر از بهترین دانشگاه ، بهترین مدرک را هم داشته باشید، بدون تلاش کردن و زحمت کشیدن هرگز یک کار خوب و پردرآمد پیدا نخواهید کرد و نخواهید داشت !!

شما باید ابتدا یاد بگیرید چطور با دیگران کار کنید و به آنها کمک کنید تا هم آنها از همکاری با شما سود ببرند، هم خود شما یود ببرید . اگر مهارت های نرم مانند کار گروهی( تیمی) ، شیوه فروش ، شیوه ترغیب مشتری ، شیوه صحیح عرضه و تقاضا را در دهه ۲۰ زندگی را یاد بگیرید، قطعا بیشتر از مدرک دانشگاهی تان و نام دانشگاهی که در آن تحصیل کرده اید، می توانند برای شما موفقیت به ارمغان بیاورند.

۲. طرزفکر اشتباه دو : خوشبختی معادل پول است.(این را بدانید هرگز اینگونه نیست)
پرستیژ و کلاس بالا داشتن ، تا حدودی می تواند می تواند شما را شاد کند، اما برای موفقیت و رسیدن به موفقیت موارد کم اهمیتی هستند.

معمولا ما انسان ها در دوران جوانی و در دهه ۲۰ زندگی، بدنبال کار هایی با حقوق بیشتر می گردیم… که این اشتباه فوق العاده خطرناکی است.

بله، پولِ بیشتر می تواند باعث زندگی راحت تری باشد ، من منکر این نیستم ، اما پول در ازای زمان، کار اشتباهی است، شما باید شیوه صحیح پول درآوردن را در دهه ۲۰ یاد بگیرید : پول در ازای پول؛ حتی اگر درحال حاضر این کار را نتوانید انجام دهید. پس به همین دلیل است که ما کاراآفرینی را برخلاف کارمندی پیشنهاد می کنیم.

شما در این دوران باید یاد بگیرید کاری کنید پولتان برایتان کار کند. باید یاد بگیرید چطور سرمایه گذاری کنید، تفاوت های بدهی و دارایی چه هستند؟ باید یاد بگیرید چه چیزهایی سرمایه هستند و چه چیزهایی هزینه هستند؟ مطمعن باشید یادگیری این مفاهیم قطعا اهمیت بیشتری از یک هفته اضافه کاری برای پول بیشتر، برای شما خواهد داشت.

۳. طرزفکر اشتباه شماره سه : پول پس انداز کردن کاری بی هوده و الکی است، هرچقدر پول دارید باید خرج کنید.(فوق العاده اشتباه)
شما در دهه ۲۰ زندگیت و جوانی تان شاید کمبود پول یا زیاد بودن پول تان برایتان زیاد اهمیتی نداشته باشد زیرا احتمالا در این دوره مجرد هستید و مسئولیت زیادی ندارید. اما در همین سنین است که باید عادت آینده نگری در شما نهادینه بشود تا در دوران متاهلی و مسئولیت های بیشتر بتوانید پاسخگو باشید.

اگر در دهه ۲۰ زندگی، نتوانید فقط با نصف درآمدتان زندگی کنید و نصف دیگر را پس انداز کنید، چطور می توانید در آینده با ۱۰% درآمدتان و با پس انداز ۹۰% آن زندگی کنید؟

پس از همین امروز، سعی کنید ۱۰درصد درآمدتان را کنار بگذارید و هیچ کاری با آن نداشته باشید. این ۱۰٪ درآمد شما، پس انداز است و قرار نیست خرجش کنید. هرماه مقداری به این پس انداز اضافه کنید و کم کم خواهید دید که پس از مدتی پول زیادی پس انداز دارید که امنیت مالی خوبی برای شما ایجاد خواهد کرد.

۴. طرزفکر اشتباه شماره چهار : سلامتی در اولویت های اول من نیست.

در دوران دانشگاه و بعد از دانشگاه، در دوران جوانی تقریبا در بهترین دوران سلامتی تان هستید.
در این دوران نادیده گرفتن سلامتی تان به چشم نخواهد آمد، زیرا بدنتان سریعن در حال ترمیم است و شما هیچ اثری از نادیده گرفتن بدنتان نمی بینید.

اما به مرور زمان، بدن شما تحلیل خواهد رفت و سلامتی شما به خطر خواهد افتاد. مصرف سیگار ، کم خوابی ، کار زیاد ، غذا های آماده و فست فود، پرخوری، کم خوری و … سلامتی شما را نه در دهه ۲۰ بلکه در دهه ۳۰ به بعد به خطر خواهد انداخت.

پس بهتان میگویم ، از همین سنین، به سلامتی خودتان اهمیت بدید و برایش ارزش قائل شوید.

۵. طرزفکر اشتباه شماره پنج : کارها که سخت شد باید دست از اون کار بکشی.

قطع رابطه کردن با یک دوست قدیمی ، اخراج شدن از شغلتان ، راه اندازی کسب و کار و استارتاپ و شکست خوردن در آن، دلایل خوب و البته بهانه های خوبی برای دست کشیدن از تلاش مجدد است… اما این طرز فکر، طرزفکر افراد بازنده است نه برنده!

افراد برنده و موفق می دانند، آنها یا برنده میشوند، یا بازهم برنده. شکست برایشان هیچ معنایی ندارد. شما باید شکست را به دید یادگیری چیزهایی که هنوز یاد نگرفتید بنگرید، نه پایان دنیا ( شما باید این نگرش را باید داشته باشید). اکثر افرادی که موفق شدند و انسان های بزرگ، بزرگترین موفقیت شان را پس از بزرگترین شکست شان بدست آوردند!

 

 

بروس لی 1

بروس لی ۱

۶. طرزفکر اشتباه شماره شش: حالا حالا ها وقت هست. بیخیالش…

این یک افسانه ‌و دروغ بزرگ است که شما حالا حالاها وقت برای یادگیری و کارهای سخت دارید و بهتر است در دوره ۲۰ زندگی عشق و حال کنید !

شما شاید در دهه ۳۰ زندگی نیز وقت داشته باشید، اما انرژی و شور و اشتیاق دوره ۲۰ و دوران جوانی را نخواهید داشت.

شما اگر در دوره ۲۰ زندگی تان، اصول موفقیت و راه صحیح پول سازی را یاد بگیرید، در دوره ۳۰ و ۴۰ و ۵۰ … زندگی تان نه تنها وقت بیشتری خواهید داشت ، بلکه انرژی بیشتری نسبت به هم سن ها و دوستان هم دوره خودتان که در دوره ۲۰ زندگیشان فقط به تفریح پرداختند، خواهید داشت.

حالا حالاها وقت نیست، از همین امروز شروع کنید! و قوی تر و قوی تر شوید!

در همین رابطه پیشنهاد می کنم این مقالات را بخوانید:

۷. طرزفکر اشتباه شماره هفت : همه را باید راضی نگه بدارم.

در دهه ۲۰ زندگی و دوران جوانی، یکی از ناهماهنگی های رفتاری زمانی اتفاق می افتد که فرد جوان دوست دارد با همه دوست باشد و همه نیز با او دوست باشنو و از او خوششان بیاید… اما چنین نیست.

شاید نسبت به رئیس تان ، همکارتان ،دوستِ دوست تان و … خوش اخلاق باشید و بخواهید با آنها دوست باشید، اما ممکن است آنها از شما خوششان نیاید و نخواهد با شما ارتباط بیشتری داشته باشند.( این طبیعی است)

و این یک واقعیت است و نباید از آن تعبیر اشتباه بکنید که مردم نمک نشناسند یا آدم های بدی هستند … بعضی افراد شما را دوست خواهند داشت، بعضی دیگر خیر. به همین سادگی.( باید این نگرش را داشته باشید)

۸. طرزفکر اشتباه شماره هشت :  همه ی دوستی ها و رفاقت ها تا ابد باقی خواهد ماند!

هم کلاسی ، هم دانشگاهی و همکار تان یا حتی صمیمی ترین دوست الانتان، که فکر می کنید بهترین دوست زندگیتان تا آخر عمرتان خواهد بود، شاید در بهترین حالت تا دهه ۴۰ زندگیتان با شما همراه باشد. شاید بگویید چرا؟

چون که شما طرز فکرتان ناخودآگاه از آنها فاصله خواهد گرفت. آنها محیط و علاقه های دیگری دارند، شما محیط و علاقه های دیگری دارید. و ممکن است بعد ها هیچ تفاهمی با هم احساس نکنید. در دوره های ۲۰ معمولا افراد فکر می کنند تقریبا همه یکسان و شبیه هم هستند. شاید چنین به نظر برسد ،اما با گذشت زمان، طرزفکر آنها از همدیگر فاصله خواهد گرفت. آگاه باشید.

پس بهترین توصیه این است که بدنبال دوستانی در هر حوزه ای که هستید باشید و فقط به دوستان دانشگاهی و همکار تکیه نکنید، دوستان شما نقش به سزایی در موفقیت شما دارند.

سعی کنید دوستان تان را از طریق اشتراک های فکری و نه اشتراک های محیطی انتخاب کنید. زیرا دوستان با یک نوع طرز فکر ، طولانیتر با همدیگر خواهند بود تا دوستانی که فقط به در یک محیط مثل دانشگاه یا محل کار دوست هستند.

۹. طرزفکر اشتباه شماره نه : باید بدنبال نیمه گمشده خود گشت!

معمولا افراد در دوره ۲۰ زندگیشان دو دسته هستند : افرادی که هر روز با یک نفر جدید دوست می شود تا نیمه گمشده شان را پیدا کنند و افراد دسته دوم که هیچ نوع دوستی پایداری ایجاد نمی کنند.
گروه اول معمولا در دوره ۲۰ زندگی شان در رویا و دنیای خیالی خود به سر می برند، عشق و عاشقی های کوتاه مدت و سرگرمی های بدون آینده، آنها را از زندگی واقعی دور می کند.
البته تجربه عاشقی در دوره ۲۰ زندگی تجربه بدی نیست اصلا، اما شما باید بدانید، یک شریک زندگی خوب ، یک شریک زندگی خوب میخواهد! پس ابتدا زمانتان را بر روی خودتان باید سرمایه گذاری کنید و بعد از آن برای جستجو نیمه گمشده صرف کنید.

ابتدا باید خودتان را برای شریک زندگی تان آماده کنید! که این آمادگی در دوره ۲۰ زندگی تان رخ می دهد.سپس به دنبال شریک زندگی تان بگردید تا باهم دیگر کامل و تکمیل شوید.

۱۰. طرزفکر اشتباه شماره ده : اینجا (یا شهرخودتان یا کشورتان) جای موندن نیست… آدم نمیتونه موفق بشه.

زندگی کردن یا مسافرت کردن به یک شهر یا کشور دیگر می تواند تجربیات با ارزشی برای شما داشته باشد و دوره ۲۰ زندگی و جوانی می تواند بهترین دورانی باشد که هر دو را تجربه کنید.

اما هرگز اینگونه فکر نکنید که ، مسافرت به یک مکان جدید، می تواند شما را شاد، خوشبخت تر و ثروتمند کند.
شما هرکجای این دنیا که باشید، طرزفکر شما هست که شما را شاد، خوشبخت و ثروتمندتر خواهد کرد. محل زندگی تنها یک وسیله برای رسیدن به اهداف و خواسته هایتان است و نه چیزه دیگری. 

۱۱. طرزفکر اشتباه شماره یازده : هرچیزی یا سفید هست یا سیاه هست!
یکی دیگر از طرز تفکر اشتباه این است که در دهه ۲۰ زندگی و جوانی ، معمولا افراد تصور می کنند همه چیز یا باید عالی باشد، یا بد ! هیچ چیزی بین این دو وجود ندارد.

برای مثال تصور می کنند، هرکاری را انتخاب کنند دو حالت بیشتر ندارد، یا به نفع خودشان هست ، یا به نفع رئیسشان. هر رابطه ای شروع کنند، یا باید تا ابد باقی بماند یا باید زود قطع شود، هر کاری را که شروع می کنند، یا باید از همان اول موفق شوند یا باید شکست بخورند و تمام.این اشتباه محض است.

در این دنیا هیچ چیز چنین دقیق و دارای دو سویِ گسسته نیست. بلکه یک روند پیوسته دارد . شما می توانید یک جایی بین خوب و عالی پیدا کنید(یعنی میانگین و وسط) و سپس به سمت عالی پیش بروید.

۱۲. طرزفکر اشتباه شماره دوازده : باید آینده ام را از همین امروز برنامه ریزی کنم!

خیلی سخت است بخواهید از الان ۲ سال بعدتان را پیش بینی کنید… تقریبا غیرممکن است.

شما امروز در حال پیش بینی آینده تان هستید اما با طرزفکر و تجربیات امروز، شاید در طول یکسال بعدی طرز فکر و تجربیات شما دستخوش تغییر و دگرگونی شود و بخواهید راه دیگری را پیش بگیرید… پس بهتر از استراتژیک برنامه ریزی کنید. در مورد برنامه ریزی دقیق و صحیح به زودی مقاله ای در وبسایت انگیزشی قوی تر شو منتشر می‌گردد منتظر باشید.

۱۳. طرزفکر اشباه شماره آخر : بین دوستانم، فقط من دارم اینقدر سختی می کشم…

در دوره ۲۰ زندگی و جوانی ، زمانی که شما با زندگی واقعی آشنا می شوید و دیدتان واقعی تر میشود، احساس می کنید باید برای زندگی خوب سخت تلاش کنید. تا حدودی درست است، اما نکته جالب توجه  این است که شاید فکر کنید شما تنها کسی هستید در بین دوستانتان که اینقدر زندگی را به خودتان سخت گرفتید برای موفقیت و دیگران این کار را نمی کنند.
در حالی که شاید فکر کنید دوستان تان بدون تلاش کردن موفق تر از شما هستند و شما خیلی از آنها عقب تر هستید.
اما بدانید جدا از درآمد، و وضع اجتماعی و مالی, محل زندگی و … ، در دوره ۲۰ زندگی ، همه به دنبال پیدا کردن خودشان هستند ،بعضی ها زودتر خودشان را پیدا می کنند، بعضی ها دیرتر، اما رقابت از زمانی آغاز میشود که خودتان را پیدا کردید.

وقتی خودتان را پیدا کردید بر روی خود کار و پولتان بر روی خودتان و یاد گرفتن مهارت های نرمتان سرمایه گزاری کنید. ان موقع هست که با تمام قوا به پیش خواهید رفت.

لطفا این مقاله رو برای دوستانتان را هم اشتراک بگذارید و وبسایت قوی تر شو به دوستانتان را معرفی کنید. نظر و دیدگاه خودتون روهم زیر همین پست برای ارائه بهتر ما بفرستید.

پیشنهاد میکنم این مقالا را هم بخوانید

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست