۱۳ درس موفقیت در زندگی از کتابِ آرنولد شوارتزنگر

در این مقاله از وبسایت انگیزشی قوی تر شو قصد داریم شمارا با ۱۳ درس موفقیت از کتاب آرنولد شوارتزنگر آشنا کنیم.

قبل از آن پیشنهاد می کنیم این مقاله را بخوانید : آرنولد شوارتزنگر کیست؟زندگی نامه و بیوگرافی کامل این اسطوره(کلیک کنید) 

درس شماره اول | ایستادن بر قله کوه، از بالا رفتن از آن  کوه دشوار تر است

زمانی که آرنولد در بدن سازی به اوج رسید، ناگهان متوجه شد که تنبل و از خود راضی شده است! و از بعضی کارهای روزانه اش  کلافه می‌شود

چرا که به بزرگ‌ترین هدف زندگی‌اش رسیده بود. برای او ایستادن در اوج از پیمودن مسیر سخت ‌تر بود

داشتن یک کوه بلند برای بالا رفتن و رسیدن به رویا هایتان، به شما انگیزه می‌دهد، اما زمانی که به رویا هایتان دست پیدا کنید، حفظ موفقیت برای مدت‌زمان طولانی سخت‌تر خواهد بود از دست یافتن به آن. زیرا دیگ آن ر انگیزه اولیه  شما از بین رفته است.

تجربیات آرنولد نشان می دهد که همیشه باید هدفی داشته باشید تا به شما انگیزه بدهد .این راهی است که شما را در قله نگه می‌دارد

آرنولد در بدنسازی همیشه این باور را داشت و همیشه می گفت :

«هر تکرار و هر ست ،هر دراز و نشست بیشتر، من را به هدفم نزدیک‌تر می‌کند»

ـــ آرنولد شوارتزنگر

درس شماره دو | زندگی یعنی تکرار !

آرنولد ۵ ساعت در روز و  ۶ روز هفته را کار می‌کرد. اکثر ما بعد از ۴۵ دقیقه تمرین کردن خسته می‌شویم.  آرنولد در روز، ایمیل‌ها و سفارش ‌های کاری اش را بررسی می‌کرد، کلاس‌های بازیگری خود را برگزار و شرکت می‌کرد ، او  به دانشگاه می‌رفت، ۳ ساعت در روز تمرین بدنسازی  می‌کرد و به کار ساختمانی هم  می‌پرداخت

بدنسازی یعنی: ساختن ماهیچه‌ها به وسیله‌ی تکرار یک حرکت خاص با تمرکز بالا. خیلی سریع آرنولد فهمید  که اگر بخواهد یک عضله مشخص را تقویت کند تنها کاری که باید انجام دهد افزایش تعداد تکرارها برای آن ماهیچه  و سپس آرام‌آرام افزودن به وزنه‌ ها  و تمرین کردن با نهایت تمرکز است.

زمانی که او وارد حرفه بازیگری و سیاست شد از روش تکرار برای فراگرفتن نمایش نامه و همچنین متون سخنرانی‌هایش استفاده می‌کرد

جالب این است که یکی از عکس‌های این کتابش از یکی از سخنرانی‌های اوست که با مداد قرمز ، تعداد دفعاتی را که متن سخنرانی را خوانده بود علامت زده بود. دقیقا مانند زمانی که تعداد دفعات تمرینات ورزشی‌اش را علامت می‌زد.

آرنولد از رقیبانش باهوش‌تر نبود، او تنها بیشتر از هر کس دیگری تمرین می‌کرد. شمای چی؟  فکر می‌کنید بتوانید در زندگی شخصی خود وظایف تان را بیشتر تکرار کنید، بیشتر تمرین و تلاش کنید تا به آرزوهایتان برسید ؟

درس شماره سه | رقابت کردن را فراموش کنید.

آرنولد در یک مسابقه  با شکست خوردن از چت یورتون در یک رقابت بدن‌سازی، این شکستش به او یک درس خیلی ارزشمند داد : این که «باید برای بُردن وارد یک مبارزه شد، نه برای رقابت»! آرنولد اغلب خودش را برنده یک رقابت تصور می‌کرد و تمام فکر او تنها بر روی رسیدن  همین هدف متمرکز بود

هیچ‌چیز در دنیا نمی‌توانست آرنولد شوارتزنگر را از بهترین بودن متوقف کند ! و همیشه در انتخاب هدف‌های بزرگ تلاش و  پافشاری می‌کرد. دوست عزیزم ،  حتی برای یک لحظه هم از بهترین بودن دست نکش و خودت را در مسیری قرار بده که آرنولد می‌پیمود.

آرنولد در کتابش یک جمله جالب دارد ، او می گوید : ذهنتان دقیقا همان چیزیست که شما را عقب نگه می دارد

در این‌باره داستانی در کتابش آمده که توضیح می‌دهد آرنولد چطور محدودیتش در تقویت ماهیچه ساق پا را از بین برد. زمانی که مردی به نام دنی ،  دوبرابرِ وزنی که آرنولد می‌توانست یک وزنه را بزند را وزنه زد، آرنولد مجبور شد در مورد محدودیت‌هایش تجدیدنظر اساسی بکند… و جالب اینجالست که  در عرض ۴ دقیقه چیزی که قبلاً فکر می‌کرد غیرممکن است اتفاق افتاد.

دوست آرنولد، که نامش فرانکو است، محدودیت‌های ذهن را به خوبی ثابت کرده است

فرانکو فکر می‌کرد نمی‌تواند همان تعداد اسکاتی که آرنولد می‌زند را بزند؛ تا این‌که آرنولد به دروغ به او گفت که دختران زیبایی هستند که فکر می‌کنند فرانکو از پس این کار بر می‌آید

بلافاصله، فرانکو با فکر این دختران زیبا در سرش، تمام موانع را شکست!..

بعضی‌اوقات، تنها گوشه کوچکی از انگیزه‌های خارجی، باعث می‌شود که باورهای محدودکننده خودرا را تغییر دهیم و اهدافمان را دنبال کنیم. زمانی که به خود باور داشته باشید، تنها چیزی که به آن نیاز دارید نفر دومی است که به شما باور داشته باشد! در آن زمان است که می‌توانید شاهکار کنید!

آرنولد-2

آرنولد-۲

درس شماره چهار :  بی دلیل و منطق بخندید!!

حتی زمانی که آرنولد وزنه‌ های  سنگینی را بلند می‌کرد، خنده بر لب داشت. دردی که او برای بلند کردن چنان وزنه  های سنگینی متحمل می‌شد باید او را عصبانی یا نا امید می‌کرد اما او همیشه لبخند بر لبانش بود.

تنها دلیلی که عصبانی یا ناامید نشدن او را توجیه می‌کرد این بود که آن‌ سوی  هدفش چیزی داشت که می‌توانست به آن چیز لبخند بزند.

او رویای رفتن به آمریکا و به‌دست آوردن غیر ممکن‌ها را داشت. این دلیلی بر لبخند دائمی او بود… دوست عزیز، رویای بزرگ شما چیست که هربار با فکر کردن به آن لبخند بر لبانتان بنشیند؟

درس شماره پنج | هیجان باعث می شود که حضار را نبینید!

اولین باری که آرنولد مصاحبه تلویزیونی داشت و به یک برنامه تلوزیونی دعوت شده بود ، به افراد پشت ‌صحنه گفته بود که انگار حاضرین را نمی ‌بیند! چراکه هیجان زیادی برای صحبت کردن درباره موضوع مورد نظرش داشت

به جای ترسیدن ، آرنولد به هیجانش اجازه داده بود تا او را رو به جلو  براند. همه ما می‌توانیم از این استراتژی آرنولد برای انجام کارهای دیوانه‌واری که تمام شب ما را بیدار نگه داشته ، استفاده کنیم!

درس شماره شش | پاسخ های منفی دیگران را مثبت بشنوید!!

دنیای هالیوود پر از ناامیدی و پس زدن  و در ذوق زدن است. زمانی که همه این پس زدن‌ها به سمت شما می‌آیند، باید مثل آرنولد ضد گلوله باشید! (چگونه؟) یکی از مربیان آرنولد به او گفته بود وقتی از دیگران  نه نه  می‌شنود، باید آن را پاسخی مثبت تعبیر کند و بر این اساس عمل کند و آن جواب های منفی را اصلا نشنود.

اینکار ممکن است کمی احمقانه به نظر برسد، اما به شما این امکان را می‌دهد تا در مسیری قدم بردارید که در حرفه‌تان به شما شجاعت و  مقاومت هدیه ‌دهد.

درواقع آرنولد به خودش دروغ می‌گفت !. او این کار را به‌مراتب انجام می‌داد و این دروغ‌ها باعث می‌شد که کارهایی به نظر او بیایند که از پس انجام آنها بر می‌آید، نه آنهایی را که از توانایی او خارج است..

گول زدن ذهن یکی از راه‌های فوق‌العاده زندگی ما انسان ها است و می‌تواند شما را وادار به باور کردن هر چیزی بکند که باعث می شوند موفق شوید( حتما این کار را انجام دهید.به زودی مطالبی را در وبسایت در این مورد منتشر می کنیم)

درس شماره هفت | فراتر از حرفه تان تفکر کنید.

آرنولد در حرفه بدنسازی منحصر به‌ فرد بود. چرا که باورداشت که نه تنها در قبال موفقیت خودش مسئول است، بلکه باید از موفقیتش به ‌عنوان راهی برای ترفیع تناسب ‌اندامش استفاده کند.

این یکی از دلایل اولیه ای بود که او در مستندی به نام پامپینگ آیرون شرکت کرد و به ستاره آن مستند تبدیل شد.

اگر مخاطبین بیشتری را به مأموریت های خود اضافه کنید، انگیزه شما دو برابر خواهد شد.

آرنولد اعتقاد داشت  که با هر رقابتی را که می‌برد، به افراد بیشتری به غیر از خود کمک خواهد کرد. همه ما به یکدیگر متصل شده‌ایم و نژاد بشر را به مراحل بعدی می‌بریم و همگی به موفقیت می رسیم .

درس شماره هشت | عادات و صفات عجیب و غریب شما هم می توانند مفید و کارآمد باشند!

درست مثل سیلوستر استالونه، آرنولد اگر می‌خواست که از الگوی معمول هالیوودِ  مرسوم در آن زمان، پیروی کند، به فردی موفق بدل نمی شد. پس آرنولد چه‌کاری را متفاوت با بقیه انجام داد که او را از دیگران متمایز کرد؟

آرنولد از بدن ماهیچه‌ای سنگینش ، لهجه‌ ی خشن اتریشی اش و اسم جالب خودش استفاده کرد تا در خاطره‌ها برای همیشه ماندگار شود

آرنولد به‌جای اینکه از این صفات عجیب‌وغریب خودش شرمنده باشد، آنها را در آغوش گرفت و به آنها اعتراف کرد وهمین دلیل موفقیتش شد…

یادبگیرید مانند آرنولد نقاط ضعف تان را تبدیل به نقاط قوت تان کنید!

 در همین رابطه پیشنهاد میکنیم حتما این مقاله را بخوانید :

چگونه به سبک گلادیاتور ها نقاط ضعف پنهان خودرا کشف کنیم و آنرا بهبود ببخشیم+ تست کشف آنها(اینجا کلیک کنید)

درس شماره نه | هر چه بیشتر درگیر کش مکش باشید، با دوام تر و قوی تر خواهید شد!

ما انسان ها معمولن تمام زندگی خود را صرف این می‌کنیم که از درد ها دوری‌کنیم و به دور از کش مکش باشیم. دلمان میخواهد که خانه بزرگ و ماشین خوب داشته باشیم، در حالی که تمایل داریم کمترین درد ممکن را تحمل کنیم.

یک موردی وجود دارد که اگر آنرا رعایت نکنیم ، همه این رویاپردازی ها را نابود خواهد کرد. این مورد، تمرین و کار کردن است.

همه ما از این امر آگاهی داریم  که تناسب ‌اندام و ماهیچه‌های قوی ، تنها زمانی به دست می آیند که  که از نتایج قبلی خود بگذریم و سخت ‌تر تلاش کنیم. پس اگر کش مکش و تلاش و تقلا در باشگاه حیاتی است، چرا  این امر مهم  در زندگی ما اهمیت چندانی ندارد؟

جواب به این سؤال چیزی است که آرنولد به آن دست یافت و با هر فرصت جدید که می دید  به گونه‌ای رفتار کرد که انگار تمرینی است که در باشگاه آن را  انجام می‌دهد. آرنولد می‌دانست که دقیقاً مثل ماهیچه‌ هایش، زندگی و ذهنش هم بدون کش مکش و  و تمرین رشد نخواهد کرد و این درس بزرگی برای همه ماست.

پیش گرفتن چنین رویکردی در تفکر ، هدفی است که همه ما باید به آن برسیم. همین ایده است که جهان را به جلو می‌راند و به ما کمک می‌کند تا مشکلاتی نظیر فقر و آلودگی را از بین ببریم و انسانیت را ببهبود ببخشیم و به موفقیت برسیم.

 

 

"آرنولد-سه

درس شماره ده |  باید بدانید که چشم تمام جهان بر روی شکست  خوردن شما تمرکز ندارد

!

آرنولد کارگردان فیلم *لَست اکشن هیرو* بود که این فیلم یک شکست تمام عیار خورد.  او در کتابش د ر این باره توضیح می دهد:

«در این فیلم فرض می‌شود که تمامی جهان، بر روش شکست شما متمرکز است.»

آرنولد دریافت که در اکثر اوقات مردم هیچ ایده‌ای نسبت به شکستی که خورده اند ندارند و اصلاً برای آنها مهم نیست. آنها ریزبه‌ریز اطلاعات درباره شما را نمی‌خوانند و به دنبال ویدئوهای یوتیوب یا آپارات شما نیستند. این تنها خیالی باطل است که با آن درگیر می‌شویم.

همه افراد مشکلات خودشان را دارند که باید به آنها برسند و وقتی برای فکر کردن راجع به شما ندارند!.

اگر بخواهید همیشه به این فکر کنید که مردم چگونه نسبت به مشکلات شما در زندگیتان واکنش نشان می‌دهند،و انتظار واکنش مثبت یا منفی از انها داشته باشید ،  اشتباهاتتان شما را از پا درخواهند آورد

به جای این کارها،  بر روی موفقیت بعدی خود  تمرکز  کنید.

درس شماره یازدهم | ما نیاز داریم که کمتر به خودمان و بیشتر به دیگران نگاه کنیم.

از دیدگاه آرنولد ،  همه ما به ‌شدت خود شیفته شده‌ایم. وی باور دارد ،  از پیشرفت ایالت، کشور و همسایگان خود بیشتر از پیشرفت خودش در فیلم و بدنسازی  وسیاست ، خوشحال می‌شود.

این همان دلیلی است که باعث شده آرنولد به این ‌همه موفقیت برسد و مردم پا جای پای او می‌گذارند و اورا الگوی خود قرار دهند. این مورد تنها یکی از رازهای موفقیت آرنولد بود که برای رسیدن به موفقیت های او باید از آن آگاه باشید..

«چشم‌اندازی داشته باشید، به خودتان اعتماد کنید، بعضی قوانین را بشکنید، مخالفان را نادیده بگیرید و از شکست نترسید.

درس شماره دوازده | خودتان، برای بیشتر عمر کردن، دلیل باشید!

جمله معروفی وجود دارد که می گوید رهبران با کلمات عجین شده‌اند. آنها معمولاً چشم‌اندازها و هدف هایی  را توصیف می‌کنند که خیلی از خودشان بزرگ‌ترند. چگونه می‌توانیم معنی زندگی را دریابیم و به آن بپیوندیم؟ این سؤال دلیلی فراتر از ما دارد.

تمام دوندگی‌های ما در زندگی ،  به‌موجب همین یک دلیل است.

دلیل خود را پیدا کنید، با حداکثر ظرفیت خود از آن بهره ببرید و از آن برای مقاصد بهتر استفاده کنید..

درس شماره سیزده | موقعیت هایی را که باعث آسیب روانی می شود را جشن بگیرید!

این دست و پنجه نرم کردن با مشکلات است که معرف ما خواهند بود. پدر آرنولد همیشه او را تحقیر می‌کرده و کتک می ‌زد. زمانی که آرنولد کودک بوده، از این واقعیت ناراحت می‌شد اما زمانی که بزرگ‌تر شد فهمید که این درد و کش مکش همان چیزی است که به او انگیزه داد تا اتریش را ترک کند و به شهرت جهانی برسد.

اگر آرنولد دوران نوجوانی  سختی را تجربه نکرده بود، آیا می‌توانست در فیلم‌هایی مانند ترمیناتور بدرخشد؟ احتمالاً نه. او مردی  است که به ما درس داد که به دوستان مان احترام بگذاریم و نگذاریم که شهرت، خیرخواهی برای  دیگران را از ما بگیرد.

اگر آرنولد از موقعیتی که باعث آسیب روانی‌اش می‌شد، استفاده نمی‌کرد تبدیل به یکی از بهترین چهره‌های تاریخ نمی‌شد و همچنین میلیون‌ها باشگاه‌های بدن‌سازی را در سراسر جهان نداشتیم! شما هم مانند او باشید.

 لطفا نظرخودرا در رابطه با مطلب زیر همین صفحه وارد کنید

پیشنهاد میکنم این مقاله را هم  بخوانید :هفت درسی که باید با خواندن ۱۰۰ کتاب موفقیت به آن برسید اینجا در هفت دقیقه یاد بگیرید

 

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست