تمرکز

تمرکز

با این تکنیک تمرکز خود را در طول روز به میزان ۱۸ برابر افزایش دهید

در این مقاله از سلسله مقالات وبسایت انگیزشی قوی تر شو! قصد داریم راجع به تمرکز کردن صحبت کنیم.
معمولا هنگامی که صحبت از تمرکز میشود یاد امتحانات آخر سال مدرسه یاهم کنکور یا ورزش های رزمی می افتیم. در صورتی که در دنیای تجارت تمرکز جزو اصلی ترین مهارتی است که یک کارآفرین برای موفقیت در کار و زندگی اش باید داشته باشد.

تمرین های زیاد و عجیب و غریبی برای افزایش تمرکز وجود دارد ، برای مثال یک کارآفرین ژاپنی توصیه کرده شما با نوشتن افکار منفی تان بر روی یک تکه کاغذ و پاشیدن نمک بر روی آن ، و در آخر پاره پاره کردن آن برگه ، افکار منفی تان را از خودتان دور خواهید کرد…

در دنیای تجارت امروز کارآفرینان هم وقت کمی دارند و هم تمرکز کمی تا بخواهند به پاره کردن افکار منفی نوشته شده روی کاغذ بپردازند

افزایش تمرکز —> افزایش عملکرد —> نتایج بهتر —> روحیه بهتر —>افزایش تمرکز و تکرار چرخه

برای این منظور یک تمرین ۱۸ دقیقه ای وجود دارد که معمولا کارآفرینان و مدیران شرکتهای بزرگ در ابتدای هر روز، قبل از کار و یا در سر کار مشغول آن می شوند تا به کلی تمام افکار نتفی را دور بریزند، کارهای اصلی را مشخص کنند و با بیشترین
تمرکز مشغول به کار بشوند.

عکس-انگیزشی-قوی-تر-شو

عکس-انگیزشی-قوی-تر-شو

یک جمله معروفی از برایان تریسی مربی انگیزشی و موفقیت که می‌گوید:
اگر شما کارهایی را انجام دهید که افراد موفق انجام می دهند، قطعا نتایجی را بدست خواهید آورد که افراد موفق بدست می آورند. __برایان تریسی

این تمرین ۱۸ دقیقه ای رو شروع می ‌کنیم :

تمرکزت رو بازیابی کن، بر حواس پرتی ها غلبه کن و کارهای صحیح را انجام بده . این تکنیک از یک کتاب به زبان انگلیسی گرفته شده اما با توجه به اینکه این کتاب در ایران ترجمه نشده تیم ما سعی کرده خلاصه کتاب را و ایده اصلی آنر ابه صورت کاربری برای شما شرح بدهیم تا بتوانید حتی بدون خواندن کتاب اصلی، سریعا از امروز شروع کنید تمرکزتان را افزایش دهید :

نکته : شما با داشتن یک موبایل که قابلیت نوشتن متن در آن وجود داشته باشد هم می توانید این تمرین ساده را انجام دهید.

شروع افزایش ۱۸ برابری تمرکز:

صبح. زمان تمرین ۵ دقیقه هست

اولین ۵ دقیقه هر روز را باید به مشخص کردن کارهایی که باید در اون روز انجام دهید و اولویت بندی کردن اونها که تا قبل از شروع کارتان بتوانید نیمچه نگاهی به کارهایی که باید انجام دهید در طول روزتان داشته باشید.

یک سوال مهم از خودتان بپرسید : چه کارهایی اگر در روز انجام بدهید شما را تبدیل به فردی موفق میکند؟ آنها را وارد لیست تان کنید و بنویسید.

دقت کنید که شما باید متعهد به لیست و نوشته هایتان باشید + هر کاری در انتهای روز انجام نشده باقی ماند ، حداکثر تا ۳ روز به تاخیر اندازید کنید… بعد از آن باید ان را حذف کنید.

عکس انگیزشی

عکس انگیزشی

عصر. زمان تمرین ۸ دقیقه هست

خب، همانطور که در مرحله قبل انجام دادید ، شما الان یک لیست دارید که در آن کارهایی را مشخص کردید که باید در روز آنها را انجام دهید.

یک نکته : شما می توانید در طول روزتان اهداف جدیدی را نیز مشخص کنید و به لیست تان اضافه کنید.

لیستی که در اختیار دارید به احتمال زیاد ناخودآگاه تان تمایلاتی برای فراموش کردن آن خواهد داشت. به همین منظور ، شما باید برنامه ای داشته باشید تا وضعیت خودتان را در طول روز مشخص کنید که آیا در مسیر قرار دارید یا نه؟ برای اینکار زمان عصر ۸ دقیقه باید به این تمرین اختصاص بدهید:

زنگ ساعت یا موبایلتان را بر روی هر یک ساعت، یکبار کوک کنید تا با زنگ خوردن، حواس شما را به لیست تان که نوشته اید جلب شود. هر وقت صدای زنگ را شنیدید، آنرا خاموش کنید، یک نفس عمیق بکشید و از خودتان بپرسید یک ساعت قبل چقدر بر روی کارهای لیستم تمرکز داشتم و چه اندازه بهره وری داشتم و چقدر از آن را انجام دادم ؟ و بعد با کوک کردن مجدد زنگ تان، به سر کارتان برگردید. هر ساعت شما مهم و با ارزش است پس از آنها باید نهایت استفاده را ببرید…

شب. زمان تمرین : ۵ دقیقه هست

در انتهای روزتان ، ساعت را خاموش کنید و لیست کارهایتان را دوباره مرور کنید و به سوالات زیر پاسخ بدهید :

امروزم چطوری گذشت ؟ چه موفقیت هایی بدست آوردم ؟؟ امروز چه چیزی یاد گرفتم؟ درباره خودم چه چیزهای یاد گرفتم ؟ درباره دیگران چه چیزی ؟ برای فردا چه برنامه ای داشته باشم؟
از چه کسی تشکر کنم؟ و….

نکته: یکی از کارهایی که شما می توانید انجام دهید تا مردم شما را دوست داشته باشند تشکر کردن از آنها به خاطر لطفی که به شما کرده اند در آخر هر روز تان است، پس اگر کسی لطفی در حق شما انجام داده در آخر روز که ساعت استراحت است، با یک تشکر ساده تاثیر فوق العاده ای بر روی تصویرتان در ذهن آنها خواهید گذاشت…

این تمرین ۳ قسمتی، تنها ۱۸ دقیقه از کل وقت تان در روز که ۲۴ ساعت است را می گیرد. اما تاثیری فوق العاده ای بر روی مدیریت ساعت تان، بهره وری تان و البته از همه مهم تر افزایش تمرکزتان خواهد داشت.
سپاس که با ما همراه بودید، پیشنهاد میکنم این مقالات را هم بخوانید

مراقبه(مدیتیشن) چیست؟+با این دو تکنیک ذهنتان را در کل روز آرام کنید

با این ۵ روش عادت سحرخیزی را در خودتان ایجاد کنید و همیشه سحر خیز باشید+راهکار عملی

 

نویسنده مقاله : ابراهیم تنها / Ebrahim Tanha

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست