سلام به همه دوستان امروز در این مقاله از وبسایت قوی تر شو قصد داریم تا  به شما یاد دهیم چگونه دزد های زمان خودرا بشناسیم و آنهارا دستگیر کنیم تا مانع از دست رفتن زمان ارزشمندمان شویم مدیریت زمان داشته باشیم؟ در ادامه به تک تک این موارد می پردازیم.

 

دزد-زمان

دزد-زمان

همانطور که می دانید زمان مهم ترین  و ارزشمند ترین دارایی هست که هر انسانی دارد و اصلا تفاوت ندارد آن فرد چند ساله هست و باید یاد بگیریم این زمان با ارزش را مدیریت کنیم. در ادامه به دزد های زمانمان می پردازیم.

 

۱.دزد زمان در چهره تعلل

 

گاهی اوقات دزد زمان نه در چهره یک شخص یا انسان ! بلکه در درون خود شماست که باید آنرا شناسایی کنید و خیلی سریع آنرا دستگیر کنید!

تعلل،  یک یاز این دزد هاست و دزد مشهوری است.

 تعلل، درست زمانی در شما در حال اجراست است که مثلا با خودتان میگویید ‘حالا بعدا این کارو میکنم…’ ، ‘هنوز که  وقت هست…’ ، ‘از شنبه شروع میکنم…’  و … جملات دیگر از این موارد

هر وقت تلوزیون فیلم خوبی نشان م یدهد یا درحال خوشگذرانی هستید اما یادتان میرود که کارهای مهم تری دارید که  باید  انجام دهید، دزد زمان است که در شما فعال و در حال اجراست  است و زمان شما را می خورد شما متوجه این اتفاق هم نمی شوید پس در این مورد آگاه باشید. پس یکی از راه های مدیریت زمان دانستن این مورد بود

 

 

۲.دزد زمان در چهره انجام چند کار هم زمان 

این دزد زمان، قوی ترین ترین و باهوش ترین دزد زمان است. دقیقا دزدی است که زمان خیلی از انسان های حتی  موفق را می دزدد و آنها هیچوقت فکرش را هم نمی کنند که کمبود زمان شان  مقصرش این دزد زمان است.

تحقیقات نشان داده انجام چند کار هم زمان یا Multi-Tasking

 خیلی وقت است منقرض شده.

دیگر افراد حرفه ای هنگام پاسخ دادن ایمیل ها و پیامک های صبح، صبحانه نمی خورند و هنگام رانندگی با اتومبیلشان به پیام های دیشب شان جواب نمیدهند و هنگام کار، با دوستان شان صحبت نمی کنند.

تصور کنید  یک حساب بانکی دارید که در آن هر روز صبح مبلغ ۸۶۴۰۰ تومان به حساب شما واریز می گردد و شما فقط تا اخر امشب فرصت دارید تا همه پول ها را خرج کنید چون اخر شب حساب بانکی شما  اتوماتیک خالی می شود

و سوال اصلی اینه که عکس العمل شما چی؟ پول تان (و یا زمان تان) را چگونه خرج خواهید کرد؟ چگونه مدیریت زمان انجام میدهید؟

البته کاملا طبیعی است که سعی می کنید تا آخرین ریال را خرج کنید. در واقعیت هر یک از ما یک چنین حساب بانکی داریم، حساب بانکی به نام «زمان»!

هر روز صبح در حساب  بانکی زمان شما ۸۶۴۰۰ ثانیه واریز می گردد و تا ۱۲ شب به پایان می رسد. هیچ برگشتی در کار نیست و هیچ مقداری از این زمان به فردا اضافه نمی شود و به صورت اتوماتیک خالی می شود.

 

"<yoastmark

مشتری های قدیمی و ثابت شما اگر بفهمند شخص یا اشخاص دیگری هستند که می توانند سریعتر از شما خدمات ارئه بدهد، یک شبه سراغ او میروند. این یعنی شکست کسب و کار شما.… خیلی درد ناک است  درسته؟

ضرب المثل قدیمی «مشتری را باید به سرعت راضی کرد» دیگر به اندازه کافی  در دنیای کنونی کاربرد زیادی ندارد و سریع نیست. در دنیای کنونی وظیفه شما باید چیزی سریع تر از آن باشد… بله احتمالا درست حدس زدید، سرعت عمل  داشتن در کل فعالیت ها!!!! !

تا اینجا  گفتیم  که مشتریان ما دیگر مثل گذشته صبور نیستند آن ها از زیاد منتطر ماندن و همچنین صف های طولانی  دوریمی کنند؟ در همین رابطه آزماشی در ایتالیا انجام شد که  آنرا با هم می خوانیم :

در یک آزمایش در یکی از مدارس ایتالیا، به چند گروه از دانش آموزان ۵ دلار (۷۵۰۰۰تومان) پول دادند و گفتند برای افزایش بودجه خود(یعنی همین پول) یک کاری را شروع کنید و آن پول را به حداکثر  مقدار ممکن برسانید. 

بعد از تمام شدن مهلت دو هفته ای که تعیین کرده بودند، دانش آموزان با مبالغی در دست  بر گشتند.

هر یک از این گروه های دانش آموزی تنها ضریب کمی از پول خود را افزایش داده بودند..

اما یک گروه برنده شده بود که این گروه برنده ، این سیاست را در پیش گرفته بودند  که آنها با چند روز تحقیق فهمیده بودند که یکی از رستوران های بزرگ و شلوغ شهر، افراد پولدار و ثروتمند دقایق زیادی را با اعضای خانواده شان در صف منتظر می مانند و از این بابت ناراحت  و ناراضی هستند. از این رو آن دانش آموزان با دریافت نوبت و گذراندن دقایقی در صف و فروش نوبت های خود به افراد انتهای صف، مبالغی را از خانواده ها دریافت می کردند و جالب این جاست که خانواده ها و افراد با رضایت کامل نوبت آنها را خریداری می کردند.

این یک واحد کارآموزی برای کارآفرینی بود؛ اما به نظر شما به در عمق این ایده، چه چیزی پنهان بود؟ !  ارزش زمان و مدیریت زمان .

هرزمانی احساس کردید هرچقدر بیشتر کار می کنید، پول بیشتری بدست می آورید و هرچقدر کمتر کار میکنید، پول کمتری کسب می کنید بدانید در استراتژی افراد فقیر گرفتار هستید… برای رهایی از این دام باید بیبشتر  یاد بگیرید  و هوشمندانه کار کنید. به زودی مطالب بیشتری در همین زمینه منتشر خواهیم کرد.

 

در رابطه با مدیریت زمان نیز بزودی مطالب بیشتری در وبسایت منتشر میگردند. سپاس که این مقاله را خواندید.  لطفا نظر خودرا برای بازخورد این مطلب پایین همین صفحه بنویسید.

در همین رابطه پیشنهاد می کنیم این مطلب هم را هم ببینید : هفت درسی که باید با خواندن ۱۰۰ کتاب موفقیت به آن برسید اینجا در هفت دقیقه یاد بگیرید اینجا کلیک کنید .

۳ دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست